Підготовка документів для продажу земельних ділянок

Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Перелік документів при купівлі земельної ділянки, будинку, квартири

Перелік документів при купівлі-продажу земельної ділянки. Перелік документів необхідних для оформлення договору купівлі-продажу будинку.

Для продавця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Державний акт на право власності на земельну ділянку.

3. Довідка про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки (відділ держкомзему).

4. Довідка про відсутність або наявність обмежень на земельну ділянку (відділ держкомзему).

5. Витяг із поземельної книги.

6. Експертна оцінка земельної ділянки.

7. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на відчуження ділянки, якщо квартира належить одному з подружжя на праві приватної власності, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб. Згоди не потрібно у випадку, коли земельна ділянка не є спільною власністю подружжя і набута шляхом приватизації (до 21 січня 2011 року), на підставі договору дарування, отримання свідоцтва на право на спадщину по заповіту чи за законом.

Для покупця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на купівлю ділянки, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб.

Перелік документів необхідних для оформлення договору купівлі-продажу будинку:

Для продавця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Правовстановлюючий документ на будинок (один з нижченаведеного переліку): реєстраційне посвідчення на право власності, свідоцтво на право власності, свідоцтво на право на спадщину, нотаріально посвідчені договір міни, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо.

3. Технічний паспорт.

4. Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (якщо воно було придбане після 7.02.2002 р.).

5. Витяг з реєстру прав власників на нерухоме майно, виданий БТІ (дійсний на протязі 3-х місяців з моменту видачі).

6. Довідка про склад сім’ї та прописку по формі № 3.

7. Якщо співвласниками або зареєстрованими в будинку є малолітні та неповнолітні діти віком до 18 років — рішення опікунської ради виконавчого комітету за місцем реєстрації дитини про згоду на продаж будинку..

8. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на відчуження будинку, якщо будинок належить одному з подружжя на праві приватної власності, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб. Згоди не потрібно у випадку, коли будинок не є спільною власністю подружжя і набутий шляхом приватизації (до 21 січня 2011 року), на підставі договору дарування, отримання свідоцтва на право на спадщину по заповіту чи за законом.

9. Незалежна експертна оцінка будинку.

10. Державний акт на право власності на земельну ділянку.

11. Довідка про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки (відділ держкомзему).

12. Довідка про відсутність або наявність обмежень на земельну ділянку (відділ держкомзему).

13. Витяг із поземельної книги.

14. Експертна оцінка земельної ділянки.

15. У випадку продажу частини будинку – нотаріально посвідчена відмова інших співвласників будинку від привілейового права купівлі.

Для покупця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на купівлю будинку, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб.

Перелік необхідних документів для продажу квартири:

Для продавця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Правовстановлюючий документ на квартиру (один з нижченаведеного переліку): реєстраційне посвідчення на право власності, свідоцтво на право власності, свідоцтво на право на спадщину, нотаріально посвідчені договір міни, договір дарування, договір купівлі-продажу тощо.

3. Технічний паспорт.

4. Витяг про реєстрацію права власності на нерухоме майно (якщо воно було придбане після 07.02.2002 р.).

5. Витяг з реєстру прав власників на нерухоме майно, виданий БТІ (дійсний на протязі 3-х місяців з моменту видачі).

6. Довідка про склад сім’ї та прописку по формі № 3 з ЖЕКу.

7. Якщо співвласниками або зареєстрованими в квартирі є малолітні та неповнолітні діти віком до 18 років — рішення опікунської ради виконавчого комітету за місцем реєстрації дитини про згоду на продаж квартири.

8. Паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб. Згоди не потрібно у випадку, коли квартира не є спільною власністю подружжя і набута шляхом приватизації (до 21 січня 2011 року), на підставі договору дарування, отримання свідоцтва на право на спадщину по заповіту чи за законом.

9. Незалежна експертна оцінка квартири.

Для покупця:

1. Паспорт та ідентифікаційний код.

2. Нотаріально засвідчена згода чоловіка/дружини на купівлю квартири, паспорт та ідентифікаційний код чоловіка/дружини, свідоцтво про шлюб.Продаж

Купівля земельної ділянки.

Найбільш поширеною формою отримання права власності на землю є договір купівлі-продажу земельної ділянки. Обов’язковою умовою укладання угоди, як і всіх угод з нерухомістю, є нотаріальне оформлення договору відчуження. Підтвердження права власності продавця на земельну ділянку є Державний акт про право власності на земельну ділянку.Крім державного акта, від продавця може знадобитися Проект відведення земельної ділянки. Цим документом визначаються межі ділянки, її координати, юридичні підстави набуття права власності продавцем, можливі обмеження. Однак Проект земельного відводу може бути на руках далеко не у всіх власників.До таких реквізитів відносяться:

Повне найменування сторін договору

Вид договору,

Предмет договору, яким є безпосередньо земельну ділянку. Також вказується місце розташування, площу і призначення ділянки, правовий режим та склад угідь

Документ, що підтверджує право власності продавця на земельну ділянку

Документи, що підтверджує відсутність заборон на відчуження, а також обмежень використання ділянки, до яких відносяться заставу, орендні відносини, сервітути,

Сума договору

Обов’язки сторін за договором.

Перед придбанням ділянки рекомендується зробити його детальний огляд. При цьому слід враховувати, що реально оцінити майбутню покупку можна тільки в тому випадку, якщо ділянка виділена в натурі, тобто, обмежений межовими знаками. За відсутності таких знаків краще домогтися виділення ділянки в натурі, навіть якщо це буде пов’язано з додатковими витратами.

Купівля-продаж будинку.

Процедура купівлі-продажу житлового будинку, в цілому, не відрізняється від процедури оформлення угод із земельними ділянками. У разі проживання в будинку неповнолітніх дітей, обов’язковою умовою укладання угоди є узгодження органу опіки та піклування. Даний документ свідчить, що при продажі будинку не порушені права неповнолітніх. Слід враховувати, що засідання органу опіки та піклування проходять раз на місяць. Тому продавець повинен завчасно підготувати відповідний пакет документів для своєчасного укладання угоди.